BEKİR COŞKUN'UN ADI ÇANKAYA'DA YAŞAYACAK

Çankaya Belediyesinin Dodurga Mahallesi'nde yapımını tamamladığı Bekir Coşkun Parkı hizmete açıldı. Topluma kattığı değerler ile halkın sevgisini kazanmış gazeteci Bekir Coşkun'un ismi Çankaya'da yaşamaya devam edecek.

Okunma Sayısı: 5139    |    Haber Tarihi: 07.04.2021

Geçtiğimiz Ekim ayında kansere karşı verdiği yaşam mücadelesini kaybeden Ankara ve Cumhuriyet sevdalısı, usta gazeteci Bekir Coşkun'un adı Çankaya'da yaşıyor. Çankaya Belediyesinin Dodurga Mahallesi'nde yapımını tamamladığı Bekir Coşkun Parkı, düzenlenen sade bir törenle hizmete açıldı. 5 bin 210 metrekarelik parkın açılışını Parti Meclisi Üyemiz ve Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Ankara Milletvekilimiz Levent Gök,  İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım, Çankaya Belediye Başkanı Alper Taşdelen ve gazetecinin eşi Andree Coşkun ile birlikte yaptılar.

DOĞRU BELEDİYECİLİK

Açılış töreninde konuşan Başkan Taşdelen, görev yaptığı 7 yılda Çankaya'ya 80 yeni park 700 bin metrekareden fazla yeşil alanı kazandırdıklarını kaydetti. Rant için değil halk için çalıştıklarını belirten Taşdelen "Bekir Coşkun gibi aydınlık bir günde, onun ismini yaşatacak parkımızın açılışında bir araya geldik. Bekir Coşkun benim için bir abidir, baba dostudur. Cumhuriyet, Atatürk ve halk sevdalısı bükülmez bir kalemdir. Yüreğinde tüm canlılara duyduğu sevgiyle yazan usta gazetecinin adını her daim yaşatacağımız için onur duyuyorum" dedi.

Çankaya Belediyesi olarak her koşulda, hız kesmeden yatırımlara, çalışmaya devam ettiklerini kaydeden Taşdelen şöyle devam etti:

"Çankaya'da kalp kırmadık rekorlar kırdık sloganıyla çalışmaya devam ediyoruz. 7 yılda Çankaya’mıza sayısız eser kazandırdık. Rekorlara imza attık. Çankaya'nın dört bir yanında kreşler, Çankaya Evleri, parklar, kültür merkezleri açtık. Ödüller kazandık. Bana soruyorlar bu ekonomik koşullarda, bu pandemi döneminde bunca yatırımı Çankaya Belediyesi nasıl yapıyor diye... 

Bu sorunun cevabı çok basit. Bizim kaynaklarımız, vakıflara cemaatlere, derneklere gitmiyor. Belediyemizin tüm kaynakları halka gidiyor. Halk için harcanıyor. Çankaya Belediyesi israf etmiyor; yolsuzluk yapmıyor. Çankaya Belediyesi doğru belediyecilik yapıyor. İşte fark burada... Bu yedi yılda bu eserleri kazandırırken, bir kuruş kredi kullanmadık. Belediyemizi bir kuruş borçlandırmadık. Kendi öz kaynaklarımızla yaptık. Demek ki bir belediye ranta değil halka çalıştığında, her bir kuruşu namusu bilip harcadığında, halkın belediyesi olduğunda işte bütün bunlar yapılabiliyor. Bu yolda, Bekir abimizin de yürekten inandığı, laik, aydınlık cumhuriyetin yolunda durmadan yürümeye devam edeceğiz “dedi.

HEDEF GENEL İKTİDAR 

Açılış töreninde konuşan İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım’da yaptığı konuşmada “Cumhuriyete çok değerli katkılar sunan,  emek veren ve onları bu dünyadan göçtükleri halde yine toplumun kalbinde yaşatmaya ve isimlerini vermeye devam eden Çankaya Belediyesinin tüm çalışanlarına ve bürokratlarına şükranlarımı sunuyorum. Bekir abimin eşine buradan saygılar, Bekir abime rahmetler sunarken Türkiye Cumhuriyeti devletine ve Laik Cumhuriyete vermiş olduğu katkılardan, Cumhuriyeti, özgürlükleri, adaleti halkıyla gerçekleri paylaşmaktaki kararlılığını bir kere daha anıyor, buradan kendisini bir kez daha rahmetle şükranla anıyoruz. 

Sayın Belediye Başkanımızın çalışmaları devam ediyor. Örgüt olarak, Belediye Meclisi olarak ve örgütün tüm bireyleri olarak yerelde yaptığımız çalışmaları partimizin genelde iktidara taşımak için beraberce kol kola bütün gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz. Hedefimiz yerel iktidarda ki çalışma ve başarımızı genel iktidara taşımaktır. 

Buradan tüm katılımcılara şunu söylemek istiyorum; Çankaya Belediye Başkanımız, Belediye Meclis Grubumuz, Çankaya İlçe Örgütümüz, Parti Üyelerimiz ve Çankaya halkı ile beraber Çankaya’da ki yürüyüşümüzü Ankara’da devam ettirmek ve Türkiye’de genel iktidarı almaktır. 

Laik, demokratik, çağdaş Türkiye’yi yeniden sizlerle beraber inşa etmek için bütün gücümüzü, bütün zamanımızı harcamaya devam edeceğiz. Bekir abiyi buradan rahmetle şükranla anarken bu parkın yapımında emeği geçen tüm belediye çalışanlarına teşekkür ediyorum ”dedi 

ÇANKAYA'YA TEŞEKKÜR

Bekir Coşkun'un eşi Andree Coşkun da başta Alper Taşdelen olmak üzere, parkın yapımında emeği olan tüm Çankaya Belediyesi çalışanlarına teşekkür etti. Coşkun'un Cumhuriyet ve doğa sevgisini anlatmak için bir ömür harcadığını söyleyen Andree Coşkun, "Doğa sevgisiyle dolu olan eşimin adını yaşatan bu park, insanlara, çocuklara başka canlılara, başka 'Pako'lara kucağını açacak. Bu yüzden çok mutluyum. Tüm Bekir Coşkun dostlarına böylesine anlamlı bir günde yanımızda oldukları için teşekkür ediyorum" dedi.

"YAŞAMAYA DEVAM EDİYOR"

Cumhuriyet Halk Partisi Ankara Milletvekili Levent Gök, anlamlı bir törende bulunmaktan büyük onur duyduğunu söyleyerek, "Bekir Coşkun’un kaleme aldığı, her fırsatta söylediği, anlattığı cumhuriyet sevgisini, halk ve doğa sevgisini her alanda yaşatmaya, söylemeye, anlatmaya devam edeceğiz. O bizler için kanaat önderiydi" diye konuştu.

Bekir Coşkun'un son yazısında paylaştığı "İskelede bekliyorum" sözünü hatırlatan Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı Aylin Nazlıaka, "Ne mutlu bize gönlü doğa ve canlı sevgisiyle dolu olan  Bekir Coşkun'un adını, böylesine güzel bir parkta yaşatmaya devam edeceğiz" dedi.

Bekir Coşkun'un tüm dostlarını bir araya getiren açılışta söz alan Gazeteci Mustafa Balbay da "Çankaya Belediyesi parkları sadece nefes aldığımız, doğa ile buluştuğumuz alanlar değildir. Aynı zamanda hafızamızdır. Çankaya'da Yaşar Kemal Park'ını gezeriz, Yıldız'a çıktığımızda Zülfü Livaneli Kültür Merkezi’ni görürüz. Çayyolu'na gittiğimizde Ahmet Taner Kışlalı Parkı'nda otururuz. Şimdi de buraya geldiğimizde artık Bekir Coşkun parkında doğanın tadını çıkartacağız" diye konuştu.

Dodurga Mahallemizde gerçekleştirilen açılış törenine Sözcü gazetesi Yazarları Çiğdem Toker ve Deniz Zeyrek, Yeniçağ Gazetesi Yazarı Orhan Uğurluoğlu,  Ankara İl Başkan Yardımcımız Atila Ilıman, Hüseyin Demir, İl Disiplin Kurulu Başkanı Murat Ünal, önceki dönem Milletvekilimiz Mehmet Gökdağ, Mustafa Balbay, İlçe Yöneticilerimiz Metin Baş, Abidin Işıldak, Nurhayat Yıldız, Sadık Can Köksal, Çankaya Belediye Meclisi Başkan Vekili Özgür Erdem İncesu, Çankaya Belediye Meclisi CHP Grup Başkan Vekili Yeliz Aşcı, Belediye Meclis Üyelerimiz Tutku Kurt Bayyurt, Anıl Çetin, Cefa Sefa, Hasan Alıcı, Esra Öztürk Gündüz, Tolgay Yorulmaz, Ali Uykun, Gönül Çalışkan, Cem Baloğlu, Mustafa Kemal Kömürcü,  Aysel Atakurt, Kemal Şık, Murat Özbek,  Gül Eda Hür,  Türkan Çınar, Şemsettin Günaltay, Veli Orhan, Berkay Gökçınar,  Gökhan Giritlioğlu, Murat Sezgin, İlçe Kadın Kolu Başkanımız Nimet Özkan ve Kadın Kolu Yöneticilerimiz, İlçe Gençlik Kolu Başkanımız Yaprak Çolak ve Gençlik örgütümüz, Saadet Partisi Çankaya İlçe Başkanı İlhan Kaya, Mahalle Muhtarlarımız ve yurttaşlarımız katılmıştır. Bu Kategorideki Diğer Haberler

Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020
YAŞASIN 1 MAYIS
Haber Tarihi: 01.05.2020
ŞİMDİ SAFLARI SIKLAŞTIRMA ZAMANI
Haber Tarihi: 09.04.2020
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.YILI
Haber Tarihi: 18.03.2020
12. OLAĞAN KONGREYE DAVET
Haber Tarihi: 21.12.2019
DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ TAMAMLANDI
Haber Tarihi: 08.12.2019
ÇANKAYA'DA DEMOKRASİ ŞÖLENİ
Haber Tarihi: 28.11.2019
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 06.11.2019
ULUS İÇİN ORTAK AKIL TOPLANTISI
Haber Tarihi: 11.09.2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA
Haber Tarihi: 10.09.2019
36 örgütten AOÇ eylemine çağrı
Haber Tarihi: 04.09.2019
SAVAŞA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE
Haber Tarihi: 02.09.2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Haber Tarihi: 30.08.2019