CHP ÇANKAYA İLÇE GENÇLİK KOLU YENİ BAŞKANIMIZ YAPRAK ÇOLAK

CHP Çankaya İlçe Gençlik Kolu 12. Olağan Kongresi bugün Vedat Dalokay Salonunda gerçekleştirildi. 

Okunma Sayısı: 11207    |    Haber Tarihi: 24.02.2020


Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede Divan Başkanlığına önceki dönem Gençlik Kolları Genel Başkanı Emre Doğan oy birliği ile seçildi. 

Divan Başkanı Emre Doğan yaptığı açılış konuşmasında  “Bu yaptığımız sadece seçim değil. Hadi sandıkları kuralım, oylarımızı verelim gidelim şeklinde bu işe yaklaşıyorsak gerçekten doğru bir yaklaşım değil onu ifade etmek isterim. Burada tartışmamız gereken bence birçok konu var. Hem genel hem de partimizle ilgili birçok şey konuşabiliriz. Bu özgür kürsü demek bir daha bulamayabiliriz; çünkü kongre süreçleri bittikten sonra gençlik kolu arkadaşlarımızın da, delege arkadaşlarımızın da kendilerini ifade edebilecekleri alan olmayabiliyor. O nedenle tavsiyem burayı iyi değerlendirin ”dedi. 

Gençlik Kolu Faaliyet Raporu Gençlik Sekreteri Evrim Küçük okunmasının ardından faaliyet raporu üzerine gençler birer konuşma gerçekleştirdi. 

Kongreye katılan Ankara İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Bozkurt yaptığı konuşmada  “Tüm kongrelerde bahsettiğim önemli bir kıstas var ‘Biz Cumhuriyet Halk Partisi Gençlik Kolları olarak 2 yıl öncesinden daha farklı bir kongre yapıyoruz. 2 yıl önce bayrak değişimi, bir kan değişikliği olarak gerçekleştirdiğimiz kongrelerimizi bugün iktidar yürüyüşümüzün, merkezi iktidar hedefimizin yapı taşlarını oluşturması ve yolunu örmesi için kongrelerimizi gerçekleştiriyoruz. Eğer kongrelerimizi bu değerde görürsek bu hedefe ulaşmamız çok daha kolay olacaktır. 

Bugün burada iki adaylı bir seçim gerçekleşiyor. Bu Çankaya’da rekabetin, dostlukla sonuçlanacak rekabetin olması hepimizin için çok değerlidir. Ben eminim ki buradan çıkacak sonuç ve o sonuçla birlikte iki aday el ele kol kola omuz omuza buradan çıkacak ve Çankaya’dan büyük bir mesaj verecektir ”dedi. 

İlçe Gençlik Kolu 12. Olağan Kongreye katılan İl Başkanımız Ali Hikmet Akıllı’da yaptığı konuşmadan” Her gittiğim yerde söylediğim şeyi burada da söylemek istiyorum. Bu partinin gençliğini partinin ucuz iş gücü olmaktan çıkarıp partinin öz gücü haline getirmemiz lazım. Hepimiz bunun için çaba harcayacağız. Bu parti sizin enerjinize, birikiminize, hayatı sizden daha büyük olan farklı bir bakış açısına ihtiyacı var. Biz deneyimlerimizi sunacağız ama tüm bunları sizlerle birlikte başaracağız. Yolumuz uzun sizlerle birlikte yürüyeceğiz. Hepimizin yolu açık olsun ”dedi. 

Kura sonucu ilk konuşmayı gerçekleştiren Başkan adaylarından Yaprak Çolak ise yaptığı konuşmada “Biz kadınların burada olmasını sağlayan önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bizlere tanıdığı haklar sebebiyle minnet ve saygıyla anıyorum. 

Çankaya hepimiz için sıradan bir ilçe değildir. Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’ün ilçesidir, bu nedenle Çankaya’da bir kadın aday olmaktan gurur duyuyorum. Karanlık bir dönemden geçtiğimiz şu günlerde bizden olmayanlar güruhtur anlayışının hâkim olduğu ülkemizde bu anlayışı yıkmak için, karanlıkları aydınlığa çevirmek için 29 Ekimden aldığımız güç, geçmişlerin devrimci ruhu, gezinin direnme öğretisi ile mücadeleye hazırız. 

Arkadaşlar bizler itilmiş, sindirilmiş, susturulmuş bir gelenekten gelmiyoruz. Bizler kurucu iradeden aldığımız güçle, dayanışma içinde büyümüş bir kesimden geliyoruz, faşizm mücadelesinde birbirine omuz vermiş, temel hak ve özgürlükler konusunda hakkını arayan, sosyal adaletsizliğe, eşitsizliğe karşı kendini savunan bir gelenekten geliyoruz. Bizim ihtiyacımız olan tek şey bence bugün üyesi, gönüllüsü olarak omuzladığı bu bayrağı daha ileriye taşımaktır. Bu bayrağı taşırken Laik Cumhuriyetimize sahip çıkmak, bu güzel ülkeyi ancak ve ancak biz gençler daha aydınlık yarınlara taşıyabileceğimize inandırmaktır. 

Bizim başka bir yolumuz yok artık ama engellerimiz çok var maalesef. Bizler yalnız kalmak istemiyoruz, biz bu yolu aşındıranlarla değil yürümek isteyenlerle omuz omuza yan yana durarak yürümek istiyoruz. 

Değerli arkadaşlar gelin el ele verelim, omuz omuza duralım tek adama karşı mücadele edelim. Gelin hep beraber Üniversitelerde Atatürkçü, Devrimci, Solcu gençlerin hocaların tekrar nefes almalarını sağlayalım. Gelin hep beraber Mustafa Kemal Atatürk’ün aydınlığında sanat yapmak isteyen, bilim yapmak isteyen insanların umudu olalım. Sokakta, parkta, alanda özgürce slogan atmak isteyen gençlerin, gitar çalmak isteyen gençlerin, özgürlük türküleri söylemek isteyen gençlerin umudu olalım. Toplumsal cinsiyet sebebiyle dışlanan, öldürülen kadınların umudu olalım. 

Partimizin iktidara yürüdüğü bugünlerde biz gençler olarak üstümüze düşen bütün sorumluluğu almaya hazırız. Memleketimizin geleceğini şekillendireceği politikada gençliğin söz sahibi olması için göreve talibiz. 

Cumhuriyet Halk Partisi bizim için Kuruluş ve Kurtuluşun partisi demektir. Çankaya bizim için Mustafa Kemal Atatürk’ün, Cumhuriyet, Laiklik yani kısaca devrimler demektir. Gençlikte bizim için gelecek demektir. 

İktidar yolunda kurtuluşu, devrimleri ve geleceği örgütlemek için göreve adayım. Cinsiyetçiliğe, erkek egemen sisteme ve bütün tezahürlerine karşı demokratik siyaset zemininde mücadeleye hazırım. 

Konuşmamı bitirmeden her zaman rakibim değil parti yoldaşım olarak gördüğüm Uygar Parçal’a da başarılar diliyorum ”dedi.

Diğer Başkan adayı Uygar Parçal’ın da konuşmasının ardından geçilen seçimlerde Başkan adaylarından Yaprak Çolak aldığı 323 oy ile CHP Çankaya İlçenin yeni Gençlik Kolu Başkanı seçilmiştir.

Uygar Parçal ise 318 oy almıştır.

Kongrede ayrıca Yaprak Çolak'ın listesinde yer alan 86 Ankara İl Gençlik Kolları Kongre delegesi de belirlendi.

Vedat Dalokay Kokteyl ve Nikâh Salonunda gerçekleştirilen 12. Olağan Kongreye İl Başkanımız Ali Hikmet Akıllı, İl Gençlik Kolları Başkanı Deniz Bozkurt, İlçe Yöneticilerimiz, Belediye Meclis Üyelerimiz, İlçe Kadın Kolu Yönetim Kurulu Üyelerimiz, Merkezi İlçelerin Gençlik Kolu Başkanları katılmıştır. 

CHP ÇANKAYA İLÇE GENÇLİK KOLU YÖNETİM KURULU 

 Yaprak Çolak BAŞKAN

Cemal Aytekin, Esen Cankut, Can Çelik, Kahraman Hamza Çolak, Uğur Deniz Gözel, Önder Günaltay, Yiğit Şafak Karip, Mertcan Kavak, Eren Kurşun, Oğuzhan Öğütcü, Haze Salman, Fatih Türk
Bu Kategorideki Diğer Haberler

Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020
YAŞASIN 1 MAYIS
Haber Tarihi: 01.05.2020
ŞİMDİ SAFLARI SIKLAŞTIRMA ZAMANI
Haber Tarihi: 09.04.2020
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.YILI
Haber Tarihi: 18.03.2020
12. OLAĞAN KONGREYE DAVET
Haber Tarihi: 21.12.2019
DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ TAMAMLANDI
Haber Tarihi: 08.12.2019
ÇANKAYA'DA DEMOKRASİ ŞÖLENİ
Haber Tarihi: 28.11.2019
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 06.11.2019
ULUS İÇİN ORTAK AKIL TOPLANTISI
Haber Tarihi: 11.09.2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA
Haber Tarihi: 10.09.2019
36 örgütten AOÇ eylemine çağrı
Haber Tarihi: 04.09.2019
SAVAŞA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE
Haber Tarihi: 02.09.2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Haber Tarihi: 30.08.2019