ÇANKAYA İLÇE KADIN KOLU BAŞKANLIĞI İÇİN NİMET ÖZKAN İLE DEVAM DEDİ

CHP Çankaya İlçe Kadın Kolu Başkanlığımızın 12. Olağan Kongresi bugün Vedat Dalokay Salonunda gerçekleştirildi.

Okunma Sayısı: 12684    |    Haber Tarihi: 03.02.2020

Kongrede İlçe Kadın Kolu Kongresinde Nimet Özkan, Gülderen Atalay ve Goncagül Hasar Başkanlık için yarıştılar.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan kongrede açılış konuşması yapan Kadın Kolu Başkanımız Nimet Özkan "Sevgili dostlarım yoldaşlarım Hepiniz hoş geldiniz İlçe Kadın Kolu Başkanlığımızın 12. Olağan Kongresine hoş geldiniz bizleri onurlandırdınız sağ olun var olun.

Başından itibaren Mustafa Kemal’i, onun ideallerini benimsemiş ve o idealler için en olmadık zamanlarda bile bağımsızlık bayrağını omuzlamış Başkentimizin kalbi Çankaya İlçede çalışmanın onurunu sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyorum.

18 Yıllık AKP iktidarı ile mücadelemiz sizlerle birlikte aralıksız devam ediyor. Bizler İlçe Kadın Kolu olarak bu mücadelemizi 1 yıldır ana kademe ile birlikte dayanışma ve uyum içinde sürdürdük.

Bizlere görev yaptığımız bir yıllık sürede desteklerini esirgemeyen siz Çankayalı kadınlarımıza teşekkürlerimi şükranlarımı sunuyorum.

Ayrıca birlikte çalıştığım yönetim kurulu üyesi arkadaşlarıma yaptıkları değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Bugün yapacağımız 12. Olağan Kongre sonrası da ortaya çıkacak yeni yönetimin aynı mücadeleyi sürdüreceğinden inancım tam.

12. Olağan kongremizin hayırlı olması diliyorum “dedi. 

Verilen tek önerge ile Divan Başkanlığına oy birliği ile Saniye Barut, Divan Üyeliklerine ise Berna Yanar, Burçak Yıldırım ve Özcan Karakuş seçildiler. 

Dağıtılan Faaliyet raporu üzerine partili kadınlarımız görüşlerini belirtti. 

Kongreye katılan Parti Meclisi Üyemiz ve Ankara Milletvekilimiz Gamze Taşçıer, Kadın Kolları Genel Başkanımız Fatma Köse, Önceki dönem Milletvekilimiz Aylin Nazlıaka, İl Kadın Kolları Başkanımız Türkan Çınar, Yenimahalle Kadın Kolu Başkanımız Şaziye Aydoğan, İl Başkanımız Rıfkı Güvener ve İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım birer konuşma gerçekleştirdiler. 

Konuşmaların ardından geçilen seçimlerde Nimet Özkan 433 oy ile yeniden CHP Çankaya İlçe Kadın Kolu Başkanlığına seçilirken diğer adaylarımızdan Gülderen Atalay 265, Goncagül Hasar ise 131 oy aldılar.

Kongrede 14 Yönetim Kurulu Üyesinin yanı sıra ayrıca 86 CHP Ankara İl Kadın Kolları Delegasyonu seçilmiştir.

Yeninden İlçe Kadın Kolu Başkanı seçilen Nimet Özkan yaptığı teşekkür konuşmasında " Bugün gerçekleştirdiğimiz "Çankaya Kadın Kolu Seçimlerimize" göstermiş olduğunuz ilgi, yönetimimize duyduğunuz güven tazeleme ve şahsıma olan inancınız için çok ama çok

teşekkür ederim. Bir teşekkürü de bu seçimi güzelleştiren, demokratik bir havada geçmesini sağlayan sevgili Gülderen Atalay ve Gonca Gül Hasar’a etmek istiyorum.

Sevgili kadın dostlarım;

Atama ile göreve layık görüldük, bu durumu sizlerin sayesinde seçilmiş olarak pekiştiriyoruz. Yer yer haklı serzenişler, yapıcı eleştiriler aldık atanmaya dair. Lâkin partimizin herhangi bir kademesinde herhangi birimize bir görev verildiği ve bu görevin yapılacağı tebliğ edildiğinde, takdir edersiniz ki hiçbirimiz o görevden geri durmayız. Partililik aidiyeti de bunu gerektirir. Biz de atanmaya bu gözle baktık, süreçlerde "Kadın Kolumuzu" sorunsuz bir şekilde hazırladık ve seçimlerimizi gerçekleştirdik.

Seçim öncesinde söylediğimizi şimdi üzerine vurgu yapa yapa tekrar ediyorum. Bu bir yarış değil, partili yoldaşlar arası göreve talip olmaktır. Siz yürekli "Cumhuriyet Kadınları", yönetimimize bu görevi verdiniz. Şimdi bizlere de düşen aldığımız sorumluluğu ilçemizin, ilimizin ve ülkemizin gerçekleri ile birleştirip kırgınlıklara, ayrılıklara, küskünlüklere yer bırakmaksızın hep birlikte çalışmak çalışmak çalışmak olmalıdır.

Sevgili Dostlarım;

Hem şahsım, hem yönetimimiz; kimseyi ama kimseyi ötekileştirmeyecek ve seçimlerde olan seçimlerde kalacaktır. O onurlu makamlar kalıcı hepimiz geçiciyiz, bundan dolayı kapılar, hepimize eşit şekilde açık olacaktır. Gelmeniz bizlere güç ve onur verir.

Sevgili Cumhuriyet Halk Partisi Ailem;

Mücadelemize ışık tutan dostlarıma ve oy veren/vermeyen herkese teşekkür ediyor, sizleri sevdiğimi haykırmak istiyorum! Yolumuza/yolunuza yoldaş olduğunuz için şahsım ve yönetimimiz adına en içten duygularımla teşekkür eder, güzel günleri hep birlikte omuz omuza yoldaşça karşılayacağımızın özlemiyle diyor, sizleri saygı ve sevgiyle selamlıyorum ”dedi 

Bugün gerçekleştirilen kongreye konuşmacılar dışında CHP Ankara İl Yöneticilerimiz, önceki dönem Milletvekilimiz Şenal Saruhan, Kadın Kolları MYK Üyeleri Zehra Eriç ve Ayfer Cömert, Çankaya Belediye Meclis Grup Başkan Vekili Yeliz Aşcı, Belediye Meclis Üyeleri Esra Öztürk Gündüz, Gönül Çalışkan, Aysel Atakurt, Güldane Karabulut, Gül Eda Hür, Cefa Sefa, Cem Baloğlu, Mustafa Kemal Kömürcü kongreye katılım sağlamışlardır. 

NİMET ÖZKAN BAŞKANLIĞINDAKİ İLÇE KADIN KOLU YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ 

Deniz Akın, Sema Ataç, Sevilay Yıldırım, Nevin Öztol, Mehtap Gül, Jale Şervan, Hatun Köse, Züleyha Fayık, Gülser Başer, Bağdat Algül, Gülay Şeker, Güler Ataş, Seray yollu, Aslı Yıldız Şenel


Bu Kategorideki Diğer Haberler

Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020
YAŞASIN 1 MAYIS
Haber Tarihi: 01.05.2020
ŞİMDİ SAFLARI SIKLAŞTIRMA ZAMANI
Haber Tarihi: 09.04.2020
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.YILI
Haber Tarihi: 18.03.2020
12. OLAĞAN KONGREYE DAVET
Haber Tarihi: 21.12.2019
DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ TAMAMLANDI
Haber Tarihi: 08.12.2019
ÇANKAYA'DA DEMOKRASİ ŞÖLENİ
Haber Tarihi: 28.11.2019
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 06.11.2019
ULUS İÇİN ORTAK AKIL TOPLANTISI
Haber Tarihi: 11.09.2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA
Haber Tarihi: 10.09.2019
36 örgütten AOÇ eylemine çağrı
Haber Tarihi: 04.09.2019
SAVAŞA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE
Haber Tarihi: 02.09.2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Haber Tarihi: 30.08.2019