FAHRİ YILDIRIM 12 .OLAĞAN KONGREDE İLÇE BAŞKANLIĞINA ADAY

Okunma Sayısı: 8577    |    Haber Tarihi: 15.12.2019İlçe Başkanımız Fahri Yıldırım, bu akşam İlçe Başkanlığımızda düzenlediği toplantı ile 12 Olağan Kongrede aday olacağını açıkladı. İlçe Başkanlığımızın toplantı salonunda gerçekleşen ve partililerimizin yoğun ilgi gösterdiği adaylık açıklamasında Başkanımız özetle şunları söyledi " Çankaya direnişin merkezidir. Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelenin başladığı, emperyalizme karşı başkaldıran, Ulusal direnişi yöneten stratejik devrimi gerçekleştirildiği yerdir. Çağdaş, Laik demokratik Cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerdir. Çankaya Cumhuriyet Halk Partisinin kurulduğu yerdir. Çankaya Türkiye’yi yönetmeye talip olmuş kararlı azimli ve iktidarı hedefleyen örgüttür. Belediye Meclisi seçimlerinde %71.35, Çankaya Belediye Başkanlığı seçiminde %73,48 ve Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı seçiminde de %76,9 oy alarak tarihi rekor kırdık. Bunları sizlerin emek ve katkıları ile beraber başardık. Birliğimizden, kardeşliğimiz den asla vazgeçmedik. Bizlerde göreve geldiğimiz andan itibaren sizlere layık olmak için parti disiplini içinde çalışmaya devam edeceğiz. 22 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Çankaya İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresinde yeniden sizlerin adayı olarak göreve talibim" dedi. İlçe Başkanlığımızda gerçekleştirilen adaylık açıklamasına Sincan İlçe Başkanımız Ömer Yılmaz, Çankaya Belediye Meclis Üyelerimiz, ADD Çankaya Şube Başkanı Şengül Yaman Can, Muhtarlarımız, Delegelerimiz ve partililerimiz katılmıştır.


İLÇE BAŞKANIMIZ FAHRİ YILDIRIM'IN İLÇE BAŞKANLIĞI ADAYLIK AÇIKLAMASININ TAM METNİ 


Sevgili Yol Arkadaşlarım Değerli Katılımcılar

17 Ekim 2018 tarihinde Genel Merkez iradesi ile İl Başkan Yardımcılığından Çankaya İlçe Başkanlık Görevine atandım.

15 Ay bu görevde sizlerle birlikte yan yana yürüdük. Çankaya 57 İl’den, 913 ilçeden büyük Cumhuriyetin ve Başkent Ankara’nın göz bebeğidir.

Çankaya direnişin merkezidir.

Çankaya Mustafa Kemal Atatürk’ün milli mücadelenin başladığı, emperyalizme karşı başkaldıran, Ulusal direnişi yöneten stratejik devrimi gerçekleştirildiği yerdir.

Çağdaş, Laik demokratik Cumhuriyetin temellerinin atıldığı yerdir.

Çankaya Cumhuriyet Halk Partisinin kurulduğu yerdir.

Çankaya Türkiye’yi yönetmeye talip olmuş kararlı azimli ve iktidarı hedefleyen örgüttür.

Göreve geldiğimizde …….

Yeni siyaset diline önce kendimizi değiştirerek başladık.

Parti Kimliğimiz ve görev bilincimizle hareket ettik.

Parti politikalarımızın amacı doğrultusunda toplum içindeki yerimizi ve sorumluluklarımızı bilerek hareket ettik.

Bunları tek başımıza yapmadık, siz değerli parti üyelerimizle beraber yaptık.

Sendikalar, meslek odaları, vakıflar ve derneklerle yol yürüdük.

Toplumsal muhalefetin öncüsü olabilmek için her türlü platformda görev aldık

Cumhuriyet Halk Partisinin ilkeleri, evrensel değerleri, altı okun felsefesi doğrultusunda çalışmalar hep birlikte sizlerle yaptık.

Hayatın her alanında Hak, Hukuk ve Adaleti savunduk.

Özgürlüklerin eşit yurttaşlık kimliğini her yerde savunduk.

Sokaktaki demokrasi paydaşlarımızla yol yürüdük. Onların mücadelesini kendi mücadelemiz gibi gördük.

Sadece bunları değil ilçemizin geçmişte yarattığı bütün kötü örnekleri hep beraber düzeltmek için mücadele ettik.

Belediye Meclis Üyesi seçimlerinde herkesin takdirini kazanan uygulamaları hayata geçirdik. Aday adayı olan arkadaşlarımızın emeklerini kimseye çaldırmadık.

Örnek İlçe olduk, bu hepimizin başarısıdır.

31 Mart Yerel seçimlerinde parti üyelerimizle siz değerli dostlarımla çok güzel çalışmalar yaptık. Gönüllü olarak sandıkta görev alan, okulda görev alan, bilişimde görev alan, müşahitlik kartını alarak sandığı terk etmeyen yoldaşlarımızla birlikte AKP iktidarına karşı olağanüstü direnişi sizlerle birlikte gerçekleştirdik.

Çok mükemmel bir koordinasyon merkezi kurduk, 500 kişi ile Çankaya’yı forse ettik ve Belediye çalışanları ile birlikte 1 Saat 15 Dakikada 1950 tane ıslak imzalı tutanağı teslim aldık ve Anadolu Ajansından önce Çankaya İlçe olarak açıkladık.

Belediye Meclisi seçimlerinde %71.35, Çankaya Belediye Başkanımızı rekor bir oy ile %73,48 ile yeniden seçtirerek yeniden hak ettiği göreve devamını sağladık. Bir iddiamız vardı; 2014 yılında elimizden alınan, çalınan ve gasp edilen Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına %76,9 oy ile ve yine rekor bir oy ile Mansur Yavaş’ı Büyükşehir Belediye Başkanı yaptık.

Bunları sizlerin emek ve katkıları ile beraber başardık.

Birliğimizden, kardeşliğimizden asla vaz geçmedik.

Partimizin yerel yönetimlerde ki başarısı ile AKP iktidarının sallanmasına vesile olduk.

Cumhuriyet Halk Partisinin iktidar yolunu açmak içi hep beraber çalıştık.

Gücümüzü birleştirdiğimizde nelerin olacağını herkese gösterdik. Cumhuriyet Halk Partisinin oylara sahip çıkmıyor anlayışını bu seçimlerde tarihin derinliklere gönderdik.

Ayrıca ilçemizde parti kardeşliğimizi pekiştirmesine katkı sağlayan parti yoldaşlarıma huzurunuzda bir kez daha örgütüm adına teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız iyi ki hep beraberiz

Muhtarlık bölgesi seçimlerinde 123 mahallemizde tek tek sandık koyduk. Seçim yerlerini ilan ettik, askıya çıkarttık sms ve sosyal medya üzerinden yayınladık.

Mahalle seçimlerine hiç müdahil olmadık. Her mahallenin delege seçiminde mahallenin iradesine asla gölge olmadık. O bizden mi değil mi diye ayrım yapmadık. Çünkü inanıyorum ki biz güçlerimizi birleştirdiğimizde yerel yönetimlerdeki başarımızı genel iktidarda kanıtlayacak güce, enerjiye ve birikime sahip olduğumuzu bir kere daha ispatladık.

Seçim süresince üyelerimizin adil yarışması için gereken her şeyi yaptık. Partimizin tüzüğüne, kongreler kılavuzuna ve genelgelerine harfiyen uyarak onların toplumdaki iradelerine saygı duyduk.

Bu konuda ilçemize katkı sağlayan üyelerimize teşekkür ederim.

Bu seçimler değişimin, gelişimin ve iktidar yolunun açılacağı ve partimizi ülkemizi yeniden demokratik cumhuriyet ışığında yönetmeye taşıyacak kadroların oluşacağı olağanüstü özel bir süreçtir. Bu süreç işi ciddi tuttuğumuzda, yan yana yürüdüğümüzde, örgütlü mücadelemize zeval getirmediğimizde 60 yıldır hasret kaldığımız iktidarı yeniden ele geçirmenin önünü açan bir süreçtir.

Demokratik, Laik Cumhuriyeti temellerinden sarsan yok eden, ülkemizin tüm zenginliklerini ve kaynaklarına el koyan ve bunları özelleştirme yoluyla kendi yandaşlarına, uluslararası sermayeye peşkeş çeken AKP iktidarından kurtulmanın temel kuralı ve yöntemi işte burada sizinle yan yana kol kola sokakta da aynı mücadeleyi verdiğimizde Cumhuriyetin yeniden inşasını hep birlikte sağlayacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın

İşte tam da bu anda hepimiz yoldaşlık bilinci ile Cumhuriyet Halk partisi çatısı altında ilçemiz iktidar olma yolunda üzerine düşen maksimum katkıyı yerine getirecektir.

Bizlerde göreve geldiğimiz andan itibaren sizlere layık olmak için parti disiplini içinde çalışmaya devam edeceğiz.

22 Aralık 2019 tarihinde yapılacak olan Çankaya İlçe Başkanlığı 12. Olağan Kongresinde yeniden sizlerin iradesi, rızası ve takdiri ile yeniden adayı olmak istiyorum.

İlçe Başkanı olarak yol yürüdüğümüz bu süreçte partimizin önünü açan, ilçemizin önünü açan Ankara İli güçlendiren, partimizde değişimin ve dönüşümün önünü açacak tüm politikaları hayatın her alanında sizlerin huzurunda ve sizlerle kol kola gideceğimizi bilmenizi isterim.

Bu kongre İlçe seçimi Kongresi değildir. Bu kongre partide değişim ve dönüşümün kongresidir. Bu kongre sizin yıllardır hasretle beklediğiniz, umutlarınızın, hayallerinizin süsleneceği bir kongre olacaktır.

Buradan yola çıkarak artık biz kendi içimizde küçük, ölçüsüz ve gereksiz tartışmalara, birbirimizle didişmelere, kavga etmelere müsaade etmeden enerjimizi iktidarı ele geçirecek kadroları yaratmaya ve Çankaya’da 122 bin Cumhur İttifakı seçmeninin oylarını 60 bin bandının altına düşürmenin çalışmalarını yapmak zorundayız.

Bugüne kadar bizimle yol yürüyen, bize katkı sunan, zamanı olduğunda yanımıza gelen herkese teşekkür ediyorum.

Öncelikle bana görevi teslim eden Yeliz Aşcı’ya, görevi bıraktıktan sonra bizi asla terk etmeyen, her türlü çalışmaya katkı sunan önceki yönetim kurulu üyelerine teşekkür ediyorum. Çankaya İlçede çalışan emekçi kardeşlerime, bize saatlerce hizmet eden, hiçbir şekilde suratını asmayan, mesai kavramı gözetmeyen, bizimle yatıp bizimle kalkan tüm çalışanlara huzurunuzda teşekkür ediyorum. Gençlik ve Kadın Kolumuza, gönüllü çalışan komisyonlarımıza, her şartta bizimle yol yürüyenlere, partimizin avukatlarına, bizimle yol yürürken imkânlarını bize sunan Belediye Başkanımıza, MYK Üyelerimize huzurunuzda bir kez daha teşekkür ediyorum.

Çankaya İlçe Kongresi kesinlikle bir yarışın olduğu kongre olmayacak. Dostluğun, kardeşliğin, muhabbetin, siyasetin konuşulduğu, sonuç bildirgesinin yayınlandığı, Ankara İl Kongresine siyasi mesajlar veren, Genel merkezimizin Kurultayına buradan siyasi mesajlar veren bir ilçe kongresi olacaktır.

Artık Çankaya’da bireylerini kurumların hükümdarlığı değil örgütte yol yürüyen, yoldaşlık yapan, yolu yolumuz olan siyasi arkadaşlarımızın önünün açıldığı bir kongre olacaktır.

Bu bağlamda bizi onurlandırdığınız, buraya katıldığınız, bize şeref verdiğiniz için örgütüm, gençlik ve kadın kolumuz adına hepinize teşekkür ediyorum.

Kaymakamlıkta yapılan toplantıdan çıkarak bizi burada onurlandıran muhtarlarımıza da huzurunuzda ayrıca teşekkür ediyorum.

İyi ki varsınız, İyi ki sizlerle yol yürüyoruz

Bundan sonra yolunuz yolumuz olacaktır. Hiç kimse ilçesinden kaygı duymayacak  


Bu Kategorideki Diğer Haberler

Fahri Yıldırım:
Haber Tarihi: 24.05.2021
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü
Haber Tarihi: 08.03.2021
ŞEHİTLERİMİZE HÜZÜNLÜ VEDA
Haber Tarihi: 12.02.2021
20 KASIM DÜNYA ÇOCUK HAKLARI GÜNÜ
Haber Tarihi: 20.11.2020
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR
Haber Tarihi: 12.08.2020
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 24.07.2020
NİCE MUTLU BAYRAMLAR
Haber Tarihi: 23.05.2020
SOMA MADEN FACİASININ 6. YILI
Haber Tarihi: 13.05.2020
YAŞASIN 1 MAYIS
Haber Tarihi: 01.05.2020
ŞİMDİ SAFLARI SIKLAŞTIRMA ZAMANI
Haber Tarihi: 09.04.2020
ÇANAKKALE ZAFERİNİN 105.YILI
Haber Tarihi: 18.03.2020
12. OLAĞAN KONGREYE DAVET
Haber Tarihi: 21.12.2019
DEMOKRASİ ŞÖLENİMİZ TAMAMLANDI
Haber Tarihi: 08.12.2019
ÇANKAYA'DA DEMOKRASİ ŞÖLENİ
Haber Tarihi: 28.11.2019
BİZ HAZIRIZ!
Haber Tarihi: 06.11.2019
ULUS İÇİN ORTAK AKIL TOPLANTISI
Haber Tarihi: 11.09.2019
CUMHURİYET HALK PARTİSİ 96 YAŞINDA
Haber Tarihi: 10.09.2019
36 örgütten AOÇ eylemine çağrı
Haber Tarihi: 04.09.2019
SAVAŞA DEĞİL EMEKÇİYE BÜTÇE
Haber Tarihi: 02.09.2019
30 AĞUSTOS ZAFER BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN
Haber Tarihi: 30.08.2019